एसईई नतिजा प्रकाशित

0
191

काठमाडौं, २१ असार/राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डले माध्यमिक शिक्षा परीक्षा एसईई–२०७९ को नतिजा प्रकाशित गरेको छ ।

प्रकाशित नतिजा अनुसार ३.६ देखि ४ जिपिए ल्याउने २२ हजार ४७५ छन्। यो कुल विद्यार्थी संख्याको ४.६३ प्रतिशत हो ।

यस्तै ३.२ देखि ३.६ जिपिए ल्याउने विद्यार्थी संख्या ५५ हजार ६९ छ। यो कुल विद्यार्थी संख्याको ११.६३ प्रतिशत हो । यस्तै २.८० देखि ३.२ जिपिए ल्याउने ७२ हजार ३६२ रहेका छन् । यो कुल विद्यार्थी संख्याको १४.९२ प्रतिशत हो ।

यस्तै २.४ देखि २.८ जिपिए ल्याउने विद्यार्थी संख्या ८९ हजार ३३१ रहेको छ । यो कुल विद्यार्थी संख्याको १८.४२ प्रतिशत हो । २ देखि २.४ जिपिए ल्याउने विद्यार्थीको संख्या एक लाख दुई हजार २९३ रहेको छ । यो कुल विद्यार्थी संख्याको २१.०९ प्रतिशत हो ।

१.६ देखि २ जिपिए ल्याउने विद्यार्थीको संख्या ८८ हजार ४४७ रहेको छ । यो कुल विद्यार्थी संख्याको १८.२४ प्रतिशत हो ।

त्यसैगरी १.२ देखि १.६ जिपिए ल्याउने विद्यार्थीको संख्या ३८ हजार ७७० रहेको छ । यो कुल विद्यार्थी संख्याको ७.९९ प्रतिशत हो ।

यस्तै ०.८ देखि १.२ जिपिए ल्याउने विद्यार्थी संख्या दुई हजार २०० रहेको छ । यो कुल विद्यार्थी संख्याको ०.४५ प्रतिशत हो ।

यस्तै, १३ हजार ९९२ विद्यार्थी अनुपस्थित वा एउटा कुनै विषय मात्र दिएका मध्ये रहेको परीक्षा बोर्डले जनाएको छ । यो कुल विद्यार्थी संख्याको २.८९ प्रतिशत हो । यस वर्षको एसईई परीक्षामा चार लाख ८४ हजार ९३९ जना विद्यार्थी सहभागी थिए।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here