एजेन्सी, ३० साउन/यूईएफए च्याम्पियन्स लिगको तेस्रो क्वाटरफाइनलमा शुक्रबार राति क्याटलान क्लब बार्सिलोना र जर्मन च्याम्पियन बायर्न म्युनिखबीचको प्रतिस्पर्धा हुँदैछ ।

खेल पोर्चुगलको लिस्वनमा नेपाली समयअनुसार राति १२ः४५ बजेपछि शुरु हुनेछ । यि दुई टोली २०१५ पछि पहिलोपटक भिड्न लागेका हुन् । दुवै टोली खेल आफ्नो पक्षमा पार्दै सेमिफाइनल पुग्ने दाउमा हुनेछन् । यो खेललाई उच्च लयमा रहेका फरवार्ड रोवर्ट लेवान्डोस्की र लिओनेल मेस्सी बीच विशेष प्रतिस्पर्धाको रुपमा पनि हेरिएको छ ।

स्पेनिस ला लिगाको उपाधि रियल म्याड्रिडलाई सुम्पिएको बार्सिलोना बायर्नलाई हराउँदै सेमिफाइनलमा पुग्ने दाउमा हुनेछ । शनिबार नेपोलीबिरुद्ध सिजनको ३१औ गोल गरेका मेस्सी बार्सिलोनासँग पाचौं च्याम्पियन्स लिग उपाधि जित्ने लक्ष्यमा छन् । मेस्सी नै टोलीको मुख्य हतियार हुनेछन् ।

बार्सिलोनालाई मेस्सीसँगै लुइस सुआरेज, एन्टोइन ग्रिजमन, आर्टुरो भिडाल, सर्जियो बुस्क्वेट्स, फ्रान्की डि जोङ, जोर्डी अल्वा, क्लेमेन्ट लेङ्लेट, जेरार्ड पिके, नेल्सन सेमेडो र गोलरक्षक मार्क आन्द्रे टेर स्टेगनको साथ रहनेछ । यसबाहेक फरवार्ड औसमाने डेम्बेलेले ९ महिनापछि टोलीमा पूनरागमन गरेका छन् ।

यता, उत्कृष्ट लयमा बायर्न बार्सिलोनालाई हराउदै अघिल्लो चरण पुग्ने दाउमा हुनेछ । लगातार आठौं सिजन बुन्डेसलिगा च्याम्पियन बनेको बायर्नले कोरोनापछिको सबै १३ खेलमा जित निकालेको छ । बायर्न सोही जितलाई निरन्तरता दिने लक्ष्यमा मैदानमा उत्रनेछ ।

बायर्नका लागि यो सिजन उत्कृष्ट प्रदर्शन गरिरहेका पोलिस फरवार्ड रोवर्ट लेवान्डोस्की नै मुख्य हतियार हुनेछन् । उनले यो सिजन कुल ५३ तथा च्याम्पियन्स लिगमा १३ गोल गरिसकेका छन् । उनी च्याम्पियन्स लिगमा यो सिजनको सर्वाधिक गोलकर्ताको शीर्षस्थानमा छन् । लेवान्डोस्की रियल म्याड्रिडका पुर्व खेलाडी क्रिस्टियानो रोनाल्डोले एक सिजनमा गरेको सर्वाधिक १७ गोलको कीर्तिमान भेट्टाउने लक्ष्यमा हुनेछन् ।

उनलाई थोमस मुलर, सर्जी जिनाब्री, किङ्सले कोमन, थियागो अलकान्तरा, लियोन गोरेट्ज्का, डेभिड खलवा, जेरोमी बोएटिङ, जोसुवा किम्मिच र गोलरक्षक तथा कप्तान म्यानुयल नोएरले साथ दिनेछन् ।

दुवै टोलीमा विश्वस्तरीय उत्कृष्ट खेलाडी रहेका कारण यो हाई प्रोफाइल भिडन्त निकै प्रतिस्पर्धात्मक र रोमाञ्चक हुने अनुमान गरिएको छ । यि दुई टोली हालसम्म ६ पटक आमने–सामने हुदा बायर्नले ६ खेल आफ्नो पक्षमा पारेको छ । दुई खेल बार्सिलोनाले जितेको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here